Máme za sebou prvé jarné dni . Spolu s prírodou sa zo zimného režimu prebúdza aj naša aktivita. Zlepšuje sa nám nálada, budíme sa s novou energiou, ale kde tu nás prepadne i jarná únava. Tento pojem pozná väčšina z nás bez rozdielu veku či pohlavia. Naše telo ťažko znáša náhle zmeny počasia, čo spôsobuje organizmu stres. Jeden zo spôsobov ako s ním zatočiť je dopriať si kvalitný oddych a načerpať novú energiu ďaleko od každodennej rutiny. O tom, že dopriať si jarný wellness pobyt nemusí vždy znamenať veľký zásah do vašej peňaženky vás presvedčia jarné ponuky zľavových portálov.

Veľká noc so sebou prináša dostatočný počet voľných dní na to, aby ste si dopriali maximálny relax pre seba a stihli si dopriať aj tradičnú veľkonočnú šibačku v kruhu rodiny. Čoraz viac ľudí vníma tieto dni ako sviatky jari, a vyrážajú za oddychom po celom Slovensku či dokonca za hranice. Ubytovacie zariadenia však majú obmedzenú kapacitu, preto si rozhodne svoj jarný detox treba naplánovať v dostatočnom predstihu.

„Každoročne sa v jarnom období stretávame so zvýšeným záujmom o pobyty v prírode či kúpeľných mestách. Ľudia si po dlhej a únavnej zime skrátka túžia dopriať luxusný zážitok za skvelú cenu,“ prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania Marián Tar. Prvé jarné týždne sú v hotelierstve obdobím, kedy zimná sezóna skončila a tá letná sa ešte nezačala. Výška zľavy sa teda v tomto období veľmi často pohybuje až v stovkách ušetrených eur. „Počty kupónov sú však obmedzené, preto by zákazníci určite nemali nechať nákup takéhoto pobytu na poslednú chvíľu,“ doplnil Tar.

Podobne treba rozmýšľať aj pri blížiacich sa májových sviatočných dňoch. Prvý a ôsmy máj tohto roku pripadajú na piatok. Ponúka sa ideálna príležitosť zažiť romantický či rodinný predĺžený víkend za fantastickú cenu. Opäť však treba myslieť a nakupovať dopredu. Predídete tak sklamaniu, že vaša vytúžená destinácia je v tomto období obsadená. Zľavové kupóny sa na tieto termíny míňajú závratnou rýchlosťou. V takomto prípade naozaj nie je na čo čakať.

Spôsobov, ako prežiť Veľkú noc je mnoho. Tradície sa na Slovensku líšia z východu na západ a zo severu na juh. Portály združené v Slovenskej asociácii portálov kolektívneho nakupovania prišli s tipmi, ktoré vám rozšíria obzory ako a kde sa oplatí vycestovať počas sviatkov jari.

Ponuka jarných zájazdov je široká. So skúseným sprievodcom spoznáte oveľa viac, ako na vlastnú päsť. Navyše - nemáte žiadne starosti o dopravu, parkovanie, či presuny medzi jednotlivými pamiatkami. Určite sa oplatí vidieť veľkonočné Rakúsko a Viedeň, kde jar vítajú staroviedenskými trhmi. Medzi žiadané destinácie patria aj výlety na zámky v Bavorsku, v kurze je aj výstava kvetov v Holandsku spojená s návštevou Amsterdamu, ale aj zájazdy do okolitých metropol, ktoré rozhodne na jar majú čo ponúknuť. Dopyt rastie aj po poznávacích leteckých zájazdoch do Ríma, Paríža, Benátok či Madridu.

"Jar je ideálnym obdobím na kratšie jedno a dvojdňové zájazdy. Mestá sú plné zaujímavých podujatí. Ľuďom sa po dlhej zime žiada využiť prvé slnečné lúče na cestovanie," povedal hovorca asociácie Marian Tar. "Organizované autobusové či letecké zájazdy sú vyhľadávané nielen staršími ľuďmi, ale rastie aj záujem mladších ročníkov. Ponuky zájazdov na zľavových portáloch obsahujú dopravu, ubytovanie aj program na každý deň, takže si stačí iba vybrať a tešiť sa na nové miesta a zážitky“.

Zájazdy však nie sú jedinou možnosťou. Slnečná veľkonočná lyžovačka je podľa mnohých tá najlepšia v roku. Minulý rok bolo počas Veľkej noci stále v prevádzke až 50 lyžiarskych stredísk na Slovensku a rovnako by tomu malo byť aj tento rok. Arktické mrazy umožnili prevádzkovateľom "nafúkať" dostatočnú pokrývku technického snehu, ktorý sa na svahoch udrží dostatočne dlho. Lyžiarska sezóna zďaleka nekončí ani v Alpách. Na lyžiarov čakajú v marci a apríli výrazne znížené ceny skipasov.

Medzi tie najmenej všedné spôsoby ako privítať jar, no zároveň jedny z najpríjemnejších patrí jednoznačne skorá dovolenka v oblastiach s "letnou" klímou. V ponuke portálov už teraz nájdete skoré termíny odletov napríklad na Cyprus alebo luxusnú okružnú plavbu po stredomorí. "Skoré termíny dovoleniek využíva stále viac a viac ľudí aj kvôli priaznivej cene a menšiemu náporu turistov“.

Či už teda dáte na Veľkú noc prednosť zábave, duchovnému programu alebo cestovaniu, v ponuke portálov pod pečaťou Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania nájdete zaujímavé tipy, ktoré neohrozia váš rodinný rozpočet.

Zima prináša kráľovskú snehovú nádielku a rekordné mrazy. Všetci nadšenci lyžovania tak majú dôvod na radosť - úvodné týždne roka 2017 predpovedajú mimoriadne sľubnú lyžiarsku sezónu. Ďalší dôvod na radosť prináša bohatá ponuka zľavových portálov, s ktorou môžete na zimnej dovolenke ušetriť až stovky eur.

Na výber máte v princípe dve možnosti - využiť lyžiarske strediská v našich končinách alebo vycestovať za zjazdovkami do Álp. Slovenské svahy sa môžu z roka na rok pýšiť lepšími službami, novými lanovkami a celková úroveň našich vybraných stredísk za tou svetovou v ničom nezaostáva.

“V obľube zostávajú predovšetkým menšie rodinné penzióny v blízkosti stredísk. Zákazníci kúpou takéhoto pobytu nastokrát získavajú aj samotný skipas alebo výraznú zľavu na lyžovačku v blízkom okolí, čo do veľkej miery uľahčuje celú organizáciu,” prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania Marian Tar. Priemerná rodina s deťmi takýmto nákupom môže ušetriť desiatky až stovky eur.

Náročných cestovateľov zaujmú ponuky lyžovania v rakúskych či talianskych Alpách, kde si môžete vybrať spomedzi aj spomedzi väčších a luxusnejších rezortov. V zahraničí sa veľkej popularite teší i beh na lyžiach a v okolí hotelov sú k dispozícii kilometre upravených trás pre bežky.

Zaujímavosťou je tento rok oveľa vyšší dopyt po dovolenke, ktorá neobsahuje len lyžovačku. Vyhľadávané sú pobytové balíčky s wellness procedúrami či vstupom do aquaparku v okolí. Na dovolenku si tak okrem lyží pre istotu pribaľte i plavky.

Pri výbere miesta vašej zimnej dovolenky určite myslite dopredu. Jarné prázdniny v tomto roku pripadajú na tri týždne od 20.2. až po 10.3.2017. Tieto termíny sa už tradične vypredávajú ako prvé, preto s rozhodnutím neváhajte pridlho.

Pokiaľ ste na zľavovom portáli našli ponuku ktorá vás zaujala, odporúčame vám preveriť podmienky a cenu, ktorá je poskytnutá v zľave. Odporúčame nakupovať vždy iba u overených a dôveryhodných partnerov a zaujímať sa o to, či má zľavový portál pečať Slovenskej Asociácie Portálov Kolektívneho Nakupovania. 

Rok 2016 sa chýli svižným tempom ku svojmu koncu. Spolu s blížiacim sa Silvestrom nastáva obdobie, kedy sa mnohí z nás zamýšľajú ako strávia posledné dni starého a začiatok nového roka.

V dnešnej dobe je už u mnohých obvyklé tráviť posledné dni roka nielen v domácom pohodlí pri televíznej obrazovke alebo na námestiach, ale aj aktívnym relaxom v prírode, na lyžiarskych svahoch alebo rekreáciou v zahraničí. V tomto období roka je preto dopyt po ubytovacích kapacitách a pobytoch veľmi výrazný a po pokojnejšom jesennom období dosahuje svoj vrchol. „Ak zaváhate, je veľmi pravdepodobné, že kvôli značnej obsadenosti sa vaše silvestrovské plány neuskutočnia podľa pôvodných predstáv,“ varuje hovorca Asociácie portálov kolektívneho nakupovania Marian Tar.

Ak si chcete vychutnať zimné radovánky v horských oblastiach v ponuke zľavových portálov nájdete napr. pobyty v podtatranskej oblasti. Tohtoročným tipom sú Club Hotel Nezábudka a hotel Lesana, kde máte k dispozícii aj wellness a samozrejme blízkosť lyžiarskych svahov našich veľhôr. „Dobrým zvykom pri silvestrovských pobytoch je naozaj kompletný servis – od živej hudby, po slávnostnú večeru, tanečnú zábavu až po prípitok a ohňostroj,“ dodáva Tar.

Pre tých, ktorí chcú zažiť naozaj netradičný Silvester dávame do pozornosti ponuku stráviť posledné dni roka v zahraničných metropolách. Miláno, Paríž či Rím každoročne vítajú nový rok vo veľkom štýle. Ak si chcete pripomenúť leto a vycestovať za teplom južných prímorských oblastí, zľavové portály pre vás pripravili aj pobyty v Monaku a all inclusive pobyt v 5 * hoteli Titanic Lara Beach v Turecku, kde vás rozmaznajú špičkovými službami.

Posledné voľné kapacity sa však rýchlo míňajú, s rozhodnutím ako a kde prežijete oslavy Nového roka príliš neváhajte. Nákupom na niektorom z portálov SAPKN získavate záruku prevereného poskytovateľa, kompletný zákaznícky servis a samozrejme – najlepšej ceny na trhu.

Tieto Vianoce vyšli pre priaznivcov nákupov na poslednú chvíľu trochu nevhod – na sobotu. Kým minulé roky sme si mohli pred Štedrým dňom užiť vždy aspoň niekoľko dní či víkend na nákupy, podľa prieskumu to tento rok vyzerá, že väčšina z nás bude pracovať až do 23. decembra. I keď kalendár tento rok nepríjemne prekvapil, svoje nákupné zvyklosti vôbec nemusíte meniť. Z ponuky zľavových portálov si vyberiete hoci aj priamo na Štedrý deň. Nielenže ušetríte, ale pripravíte vašim blízkym o to väčšie prekvapenie.

Slováci sú jedným z najpracovitejších národov na svete. Z toho vyplýva, že každá voľná chvíľa je vzácna a snažíme sa investovať ju najlepšie, ako to len ide. Vyhnite sa tento rok preplneným nákupným centrám, bojom o parkovacie miesta či dlhým radom pri pokladni. Na zľavových portáloch patriacich pod Slovenskú asociáciu portálov kolektívneho nakupovania nájdete najširšiu ponuku originálnych, zážitkových darčekov pre celú rodinu.

„Naše portály aj tento rok pripravili kvalitný mix pobytov, adrenalínových zážitkov či relaxačných procedúr, ktoré si môžete kúpiť naozaj na poslednú chvíľu a bez stresu. Stačí len kúpiť kupón, vytlačiť ho a ideálne darovať v peknej obálke s prianím,“ prezradil hovorca SAPKN Marian Tar. Ako ďalej dodáva, pri výbere sa stačí orientovať podľa dátumu platnosti, teda dátumu, do ktorého je možné kupóny využiť. „Platí že čím dlhšia platnosť, tým lepšie,“ doplnil Tar. Dva mesiace od Vianoc sú podľa prieskumov dostatočný časový interval na to, aby obdarovaní svoje darčeky využili.

Fakt, že na Slovensku pracujeme tak veľa, mení nielen termín, kedy darčeky nakupujeme, ale aj náš výber. Stále častejšie pred materiálnymi vecami uprednostňujeme pekný zážitok či wellness pobyt niekde na horách. Svojim blízkym tak doprajeme aspoň malú pauzu od práce a bežnej rutiny. „Hitom tejto sezóny sú jednoznačne zájazdy so sprievodcom. Cestovné kancelárie aj preto vyšli zákazníkom v ústrety a ponuku top zájazdov s termínmi na rok 2017 zverejnili v predstihu,“ vysvetlil Tar.

Ostáva teda vybrať si z bohatej ponuky. Nezabudnite, že nákup takéhoto darčeka je možné uskutočniť naozaj do poslednej chvíle, nakoľko kupóny vám prídu e-mailom. Pripravíte tým blízkym naozajstné prekvapenie.