Hotel či penzión?

Naša krajina ponúka množstvo prekrásnych zákutí. Letné mesiace sú ten správny čas na ich objavovanie. Využite ponuku zľavových portálov a podniknite rodinný či romantický výlet do niektorej z našich domácich destinácií. Dávate prednosť turistike na horách? Alebo túžite po oddychu v niektorom z našich aquaparkov? Vyberte si dovolenku podľa vašich predstáv s fantastickou zľavou.

Kvalita ubytovania na Slovensku za posledných desať rokov výrazne vzrástla. Dokazuje to aj nedávne ocenenie od nemeckého rezervačného portálu hotel.info. Podľa tohto portálu dostali slovenské hotely od užívateľov portálu vôbec najvyššie hodnotenie v Európe. Návštevníci hodnotili kvalitu izieb, priateľské vystupovanie personálu, čistotu, hluk, wellness, raňajky či gastronómiu.

„Faktom je, že množstvo tunajších hotelov či penziónov bolo v posledných rokoch čiastočne alebo kompletne zrekonštruovaných. Pribudlo mnoho nových ubytovacích zariadení a zlepšila sa aj kvalita služieb,“ prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania PhDr. Marián Tar. „Zákazníci sú zároveň oveľa náročnejší ako v minulosti. Ak chce penzión obstáť v konkurencii, musí ponúknuť niečo navyše,“ doplnil Tar.

Aj preto je dnes už bežným javom, keď maličký penzión v odľahlej časti Slovenska disponuje vybaveným relax centrom so saunou, masážami či jaccuzzi. V prospech takýchto penziónov hovorí okrem iného tiež cena. Je totiž neporovnateľne nižšia oproti hotelu v tej istej kvalitatívnej kategórii. Rovnako ako v hoteli, aj v penzióne sú vám k dispozícii raňajky.

„V prípade menších penziónov je tu ešte jedna pridaná hodnota a tou je rodinná atmosféra,“ povedal Tar. Veľká väčšina penziónov sú rodinné podniky a uvítajú vás tam samotní majitelia, pre ktorých je ich penzión celoživotným dielom. Tým záleží na vašom bezproblémovom a pohodlnom pobyte častokrát viac ako anonymnom personáli vo veľkom hoteli. Navyše vedia poskytnúť cenné rady o zaujímavostiach či histórií danej lokality.

Či už teda podniknete výlet s ubytovaním v penzióne alebo na hoteli, rozhodne využite širokú a preverenú ponuku portálov združených v Slovenskej asociácii portálov kolektívneho nakupovania. Voľné kapacity do tradične obľúbených lokalít ako sú Liptov, Orava, Bojnice a Vysoké či Nízke Tatry sa v letných mesiacoch rýchlo vypredávajú, preto rezerváciou zbytočne neodkladajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.