Stanovisko k vylúčeniu portálu Morezliav.sk zo SAPKN

BRATISLAVA 14. mája 2015 (SAPKN) – Na základe opakovaného nedodržiavania a porušovania podmienok asociácie bol na základe hlasovania členov SAPKN, portál Morezliav.sk ku dňu 14.5.2015 vylúčený zo Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania. Vylúčenie bolo odhlasované potrebnou, dvojtretinovou väčšinou hlasov (4:1).

Úlohou SAPKN je monitorovať, rozvíjať trh portálov kolektívneho nakupovania a zároveň chrániť zákazníka. Dodržiavanie princípov slušného podnikania a etiky je jednou z hlavných úloh asociácie, preto sme sa rozhodli, aj na základe upozornení zo strany zákazníkov iných portálov a agregátorov na trhu – pre takého riešenie. Cieľom asociácie je rozširovať sa, nie znižovať počet členských portálov. O to viac nás mrzí strata jedného z prvých členov.

Portál MoreZliav.sk bol opakovane oslovovaný a upozorňovaný na nedodržiavanie podmienok. Avšak ani po opakovaných výzvach nebolo pristúpené k nápravu a prevádzkovateľ neprejavil záujem fungovať ďalej v asociácii ako platný člen dodržiavajúci podmienky členstva.

Veríme, že to asociáciu do ďalšieho fungovania ešte viac posilní a pomôže nám ďalej fungovať podľa pravidiel, ktoré sme si pri jej založení stanovili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.