Užite si vianočné trhy v zahraničí

Začiatok novembra okrem sychravých dní prináša aj prvé vianočné a adventné ponuky. Spríjemnite sebe a svojim najbližším čakanie na najkrajšie sviatky v roku. Preverená a bohatá ponuka zľavových portálov vás určite nadchne aj v tomto období.

„V posledných rokoch zaznamenávame enormný záujem o zájazdy na Vianočné trhy v zahraničí. Obľúbené sú okolité metropoly, ale do popredia sa dostávajú aj špecifické adventné destinácie,“ prezrádza hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania Marián Tar.

Jednou z nich je bezpochyby dedinka Schladming, neďaleko Salzburgu, kde sa každoročné koná najväčší beh čertov v Európe. Podobne zaujímavá môže byť výstava perníkov v kláštore Zwettl, či rozprávková návšteva bavorských zámkov v adventnom období. Do popredia sa však dostávajú aj trhy v mestách Mariazell, Linz, Steyr, Graz, Innsbruck a ďaleko to nie je ani do nemeckých Drážďan či Norimbergu.

K stáliciam v období adventných ponúk patrí jednoznačne Viedeň. Tamojšie Vianočné trhy každoročne navštívi viac než 3 milióny turistov, a pripravených je viac než 150 stánkov. Nemenej atraktívne sú vianočné trhy v Budapešti, ktoré sú zamerané viac na gastronomický zážitok a podobne je na tom i Praha.

„Kým pri klasických pobytoch u Slovákov vyhráva individuálna doprava, v období adventu sa radi zahrejeme tradičným vianočným punčom, vareným vínom či medovinou a uprednostňujeme organizovanú dopravu cestovnej kancelárie. K dispozícii sú pohodlné autobusy a skúsení sprievodcovia,“ doplnil Tar.

Nasajte adventnú atmosféru, vychutnajte si vianočné špeciality a nechajte sa uniesť rozprávkovou svetelnou výzdobou. Vyberte si zo širokej ponuky jednodňových i viacdňových vianočných pobytom, pri ktorých výška zľavy siaha až k 50% percentám. Poponáhľajte sa, pretože záujem je každoročne obrovský a kapacity v autobusoch či ubytovacích zariadeniach sú obmedzené. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.