Mimo sezóny môžete na ubytovaní výrazne ušetriť

Ani vy sa už neviete dočkať jari? Vonku to vyzerá, že to už dlho nepotrvá. Počasie nás prekvapuje príjemnými hrejivými lúčmi čoraz častejšie a príroda sa pomaly prebúdza. Načerpajte po zime novú energiu a vyberte sa spoznávať Slovensko, či okolité krajiny za najnižšie ceny v roku.

„Obdobie po jarných prázdninách, s výnimkou veľkonočných sviatkov, je v hotelierstve považované za tzv. obdobie mimo sezóny,“ prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania Marian Tar. „To znamená, že až do začiatku leta sú ceny za ubytovanie najnižšie v celom roku. Keď sa k tomu pridá kolektívna zľava na zľavovom portáli, ide o bezkonkurenčnú ponuku ako prežiť predĺžený víkend kdekoľvek v jednom z najkrajších ročných období,“ dodal Tar.

Ubytovanie v období mimo sezóny je v priemere lacnejšie o 20%. Portály kolektívneho nakupovania však vedia vyjednať u poskytovateľov ešte ďalšiu dodatočnú zľavu až do výšky 50%. Konečná suma, ktorú teda môžete nákupom na zľavovom portáli ušetriť sa môže pohybovať v stovkách eur. Naprázdno rozhodne neobídu ani hotelieri, ktorý sa pre spoluprácu s takýmito portálmi rozhodnú. Vďaka tomu vyplnia prázdne kapacity v slabšom období roku a získajú tak zákazníkov, ktorí sa v prípade spokojnosti radi vrátia aj v atraktívnejšom období.

„V jarnom období je mimoriadne obľúbená Morava, spojená s ochutnávkou vlaňajších vín, či poznávacie zájazdy spojené so vzdelávaním. Za zmienku rozhodne stoja tiež rozkvitnuté metropoly Praha či Budapešť, ktoré sú v období mimo hlavnej sezóny oveľa menej plné turistov,“ odporúča Tar. Podobne veľký záujem je už tradične o wellness pobyty v slovenských horách. Ponuka je v tomto smere naozaj pestrá a z ponuky si vyberie každý. Po zime si každý organizmus potrebuje oddýchnuť a zrelaxovať. Jar je preto ideálny čas na menší výlet, ktorý nezaťaží vašu peňaženku a prinesie vám pekné zážitky spolu s vašimi najdrahšími.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.