Lákajú vás okolité metropoly? Cez zľavové portály môžete veľa vidieť a veľa ušetriť

Aj vás krásne slnečné počasie ťahá z panelákov či domov a máte chuť cestovať a objavovať? Na dovolenku pri mori si budete musieť ešte pár týždňov počkať. Nemusíte však zúfať, práve toto obdobie pred začiatkom hlavnej turistickej sezóny je ideálne na spoznávanie okolitých metropol. Máme šťastie, pretože u našich susedov rozhodne je čo obdivovať a dvojnásobné šťastie je, že všetky tieto výlety absolvujete doslova za babku!

Maďarsko ponúka nielen fantastické gastronomické zážitky. Budapešti sa hovorí aj Paríž východu, vďaka jeho fascinujúcim pamiatkam. Naši južní susedia sú tiež známi výbornou úrovňou ubytovania a hlavne, skvelým wellness. Ak sa neviete nabažiť saunovania, hydromasáží, liečivých účinkov vody, či iných atrakcií, potom určite nevynechajte niektoré z maďarských kúpeľov v mestách Sárvár či Győr, či najväčšie kúpele v Európe v meste Hajdúszobosló.

„Víkendy v metropolách sú v tomto období mimoriadne obľúbené hlavne pre dvojice, ale niekde za malý príplatok alebo dokonca aj zadarmo v hoteloch ubytujú aj vaše deti. Výhodou veľkých mieste je, že váš program je v podstate neobmedzený a každý si nájde niečo svoje“ prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania Marian Tar. „Navyše, metropoly majú svoje jedinečné kúzlo, ktoré nás ťahá navštevovať ich opakovane. Nákupom na zľavovom portáli sa dá na takéto víkendy vyraziť oveľa častejšie, keďže vyjednané ceny sú výrazne nižšie ako je štandard,“ dodal.

Ešte viac ušetríte pri návšteve našich severných susedov. Poľské mestá Krakov či Varšava sa pomaly ale o to viac presvedčivo zapisujú na hlavnú turistickú mapu sveta. Krakovské námestie za súmraku má svoje neopakovateľné čaro a všade je cítiť dovolenkovú atmosféru ako z pravého letoviska. Poľsko tiež láka svojou smutnou, vojnovou minulosťou. Je to ideálna voľba na kombináciu oddychu a spoznávania.

Aj naši západní susedia sa nemajú za čo hanbiť. Kto nenavštívi matku všetkých miest – Prahu, ten akoby ani nežil. Prinajmenšom, prichádza o veľa. V Prahe sa skrátka nudiť nedá. Nekonečné kamenné uličky, útulné reštaurácie a hospůdky, či majestátna panoráma Hradčanov sú veci, ktoré sa nezunujú nikdy. S rezerváciou sa však poponáhľajte – práve obdobie pred sezónou je ideálne nakoľko mesto ešte nie je tak preplnené turistami.

Urobte si v júni krátky eurotrip a naskočte na stredoeurópsku vlnu objavovania. Vyberte si z ponuky pobytov na zľavových portáloch patriacich do Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania, spoľahnite sa na bezproblémový servis, najlepšie ceny a preverené ponuky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.