Neviete kam na dovolenku? Skúste to na Slovensku alebo v okolitých krajinách

Dovolenková sezóna je v plnom prúde, no mnohí Slováci stále vyčkávajú s rozhodnutím o tom kde a ako stráviť vytúžený letný oddych. Situácia s letnými pobytmi je toto leto oveľa komplikovanejšia ako minulé roky. Do rozhodnutia o dovolenke vstupujú obavy z migračnej krízy i hrozby terorizmu. Do popredia sa tak dostávajú možnosti oddychu u nás či u susedov.

“Z pohľadu štatistík registrujeme zvýšený záujem o pobyty na Slovensku alebo v okolitých krajinách. Hitom sú už tradične hory a termálne kúpaliská na južnom Slovensku či v Maďarsku” prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania PhDr. Marian Tar, PhD.

Tomuto trendu sa prispôsobili aj zľavové portály. Do svojej ponuky zaradili oveľa viac zariadení zo Slovenska či susedných krajín a v blízkosti hraníc než po minulé roky. Zákazníci si tak môžu vyberať z početných možností aktívneho či menej náročného oddychu. Na svoje si prídu tak priaznivci adrenalínu, turistiky či cykloturistiky ako aj milovníci wellness, kúpeľného relaxu a výnimočných gastronomických špecialít.

Slovenské ubytovacie zariadenia boli v minulom roku nemeckými návštevníkmi ocenené ako jedny z najlepších v Európe. Úroveň sa však dvíha aj u našich susedov. Do záujmu našincov sa tak dostávajú zaujímavé wellness pobyty neďaleko poľských Pienin či termálne kúpaliská s wellness procedúrami v Maďarsku. Jazyková bariéra už dnes nie je témou – v pohraničných oblastiach sa väčšinou bez problémov dohovoríte v rodnej reči.

Záujem je aj o južnú Moravu, ktorá je známa hustou sieťou cyklotrás, opojnými vínnymi cestami a prepychovými zámkami len kúsok od hraníc. Rakúsko ponúka prírodné bohatstvo v podobe aj v lete aktraktívnych Álp či kultúrne pamiatky z čias monarchie, ktoré je možné navštíviť v rámci jednodňových zájazdov.

O tom, že dovolenka v týchto končinách je správna voľba vás presvedčia nielen turistické zaujímavosti, ale aj ceny. Málokto totiž tuší, že last minute ponuky sa dajú nájsť aj pri lokálnych penziónoch či hoteloch. Pobytom u nás môže bežná rodina ušetriť až polovicu nákladov, oproti dovolenke pri mori. Ponúka sa teda možnosť užiť si až dve dovolenky počas leta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.