Zájazdy na Adventné trhy sú veľkým lákadlom už teraz

Adventné zájazdy do zahraničia sú pre Slovákov každoročne veľkým lákadlom. Cestovné kancelárie z roka na rok predvianočné zájazdy obmieňajú, rozširujú svoju ponuku, aby vyhoveli čoraz náročnejším nárokom zákazníkov a pre veľký záujem začínajú s predajmi už koncom leta. Mnohé z nich sú špeciálne prispôsobené zľavovým portálom a nikde inde ich nenájdete. Na portáloch združených v Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovanie už teraz nájdete výlety so sprievodcom na vianočné trhy do okolitých metropol – Viedeň, Krakov, Budapešť, Drážďany či Praha – vybrať si tak môžete vskutku originálne predvianočné zážitky.

Ide napríklad o tradičné behy čertov – Krampuslauf, ktoré sa po celom Rakúsku tešia mimoriadnej obľube domácich, ale i zahraničných turistov. Ak vás advent na “pekelnú” nôtu neoslovuje, zaiste vás očarí vyzdobená krása rakúskych či bavorských hradov a zámkov. Program zájazdu je vždy vyskladaný tak, aby neunudil návštevníkov siahodlhým výkladom ale príjemne navnadil vianočnou atmosférou. K tej nepochybne patrí i škoricovo-medová vôňa perníkov, ktorej sa môžete nabažiť na najväčšej výstave perníkových chalúpok v kláštore Zwettl.

Slováci vymenili predvianočné upratovanie za cestovateľské zážitky. O zájazdy v predvianočnom období je z roka na rok väčší záujem. “Mnohé z týchto zájazdov sú spojené s podujatím, ktoré sa koná iba vo vopred stanovený termín, nie je teda možné pridať viac termínov,” prezradil Marian Tar za Asociáciu. “Keďže kapacita autobusu je obmedzená, k dispozícii je limitované množstvo kupónov,” dodal. S kúpou preto odporúča nečakať pridlho, aj napriek tomu, že zimné obdobie ešte nezačalo. Voľné kapacity sa vypredávajú celkom rýchlo.

Dôvodov na takýto výlet je naozaj mnoho a u každého vyhráva niečo iné. Kým kvalita domácich vianočných trhov má stúpajúcu tendenciu, stále zaostáva za možnosťami, ktoré ponúkajú Vianoce v zahraničí. Kým tradičný viedenský Christkindlmarkt je najmä o atmosfére, cukrovinkách a dekoračných predmetoch, budapeštiansky vianočný trh je najmä o maďarských gastrošpecialitách – pečených klobáskach, guláši alebo langošoch. Poľské trhy v Krakove si vás získajú atmosférou priateľstva a kresťanským posolstvom sviatkov. Jedno však majú spoločné – vianočný punč, varené vínko či iný aperitív na zahriatie. Organizovaný zájazd je preto zaujímavý tiež tým, že sa nemusíte obmedzovať – odšoféruje to za vás skúsený šofér.

Ak máte radi atmosféru Adventu, vianočných trhov a vianočných špecialít, zájazd do niektorej z okolitých krajín je dobrou voľbou…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.