Prežite Veľkú noc a sviatky jari spoznávaním iných miest

Spôsobov, ako prežiť Veľkú noc je mnoho. Tradície sa na Slovensku líšia z východu na západ a zo severu na juh. Portály združené v Slovenskej asociácii portálov kolektívneho nakupovania prišli s tipmi, ktoré vám rozšíria obzory ako a kde sa oplatí vycestovať počas sviatkov jari.

Ponuka jarných zájazdov je široká. So skúseným sprievodcom spoznáte oveľa viac, ako na vlastnú päsť. Navyše – nemáte žiadne starosti o dopravu, parkovanie, či presuny medzi jednotlivými pamiatkami. Určite sa oplatí vidieť veľkonočné Rakúsko a Viedeň, kde jar vítajú staroviedenskými trhmi. Medzi žiadané destinácie patria aj výlety na zámky v Bavorsku, v kurze je aj výstava kvetov v Holandsku spojená s návštevou Amsterdamu, ale aj zájazdy do okolitých metropol, ktoré rozhodne na jar majú čo ponúknuť. Dopyt rastie aj po poznávacích leteckých zájazdoch do Ríma, Paríža, Benátok či Madridu.

„Jar je ideálnym obdobím na kratšie jedno a dvojdňové zájazdy. Mestá sú plné zaujímavých podujatí. Ľuďom sa po dlhej zime žiada využiť prvé slnečné lúče na cestovanie,“ povedal hovorca asociácie Marian Tar. „Organizované autobusové či letecké zájazdy sú vyhľadávané nielen staršími ľuďmi, ale rastie aj záujem mladších ročníkov. Ponuky zájazdov na zľavových portáloch obsahujú dopravu, ubytovanie aj program na každý deň, takže si stačí iba vybrať a tešiť sa na nové miesta a zážitky“.

Zájazdy však nie sú jedinou možnosťou. Slnečná veľkonočná lyžovačka je podľa mnohých tá najlepšia v roku. Minulý rok bolo počas Veľkej noci stále v prevádzke až 50 lyžiarskych stredísk na Slovensku a rovnako by tomu malo byť aj tento rok. Arktické mrazy umožnili prevádzkovateľom „nafúkať“ dostatočnú pokrývku technického snehu, ktorý sa na svahoch udrží dostatočne dlho. Lyžiarska sezóna zďaleka nekončí ani v Alpách. Na lyžiarov čakajú v marci a apríli výrazne znížené ceny skipasov.

Medzi tie najmenej všedné spôsoby ako privítať jar, no zároveň jedny z najpríjemnejších patrí jednoznačne skorá dovolenka v oblastiach s „letnou“ klímou. V ponuke portálov už teraz nájdete skoré termíny odletov napríklad na Cyprus alebo luxusnú okružnú plavbu po stredomorí. „Skoré termíny dovoleniek využíva stále viac a viac ľudí aj kvôli priaznivej cene a menšiemu náporu turistov“.

Či už teda dáte na Veľkú noc prednosť zábave, duchovnému programu alebo cestovaniu, v ponuke portálov pod pečaťou Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania nájdete zaujímavé tipy, ktoré neohrozia váš rodinný rozpočet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.