Čo je SAPKN

 

SAPKN – Slovenská Asociácia Portálov Kolektívneho Nakupovania je občianskym združením, ktorého členovia ponúkajú svojim zákazníkom kvalitné a bezproblémové služby na základe vzájomnej spolupráce a kontroly, ktorá vedie k bezpečnejším nákupom zákazníka.

 

Čo je úlohou asociácie?

Asociácia vznikla za účelom posilnenia a zabezpečenia trhu kolektívneho nakupovania na Slovensku, skvalitnenia ponúkaných služieb i produktov a zároveň utuženia dôvery zákazníka voči portálom kolektívneho nakupovania. Má za úlohu rozvíjať tento segment trhu a chrániť spotrebiteľa.

SAPKN združuje podstatnú časť slovenských portálov kolektívneho nakupovania a predstavuje výber tých hráčov trhu, ktorí majú záujem riešiť nielen vlastné interné záležitosti, ale chcú sa podieľať aj na spoločnom riešení všetkého, čo súvisí s týmto segmentom.

Reportovaním prevádzok, ktoré neposkytujú svoje služby či tovar v dostatočnej kvalite, asociácia postupne eliminuje nekvalitné a neseriózne firmy. Zároveň do svojich radov prijímame len portály, ktoré spĺňajú podmienky vstupu, čo pre zákazníka znamená bezpečnejší nákup u overeného portálu.

 

Náplň práce SAPKN

  • monitorovanie, prieskum a skvalitňovanie slovenského trhu kolektívneho nakupovania
  • sledovanie kvality služieb a produktov ponúkaných na trhu KN, reportovanie nekvalitných a neserióznych spoločností porušujúcich základné zásady, zmluvy a dohody
  • zhromažďovanie údajov a informácií z trhu KN a ich vyhodnocovanie
  • pravidelné stretnutia a zasadnutia členov
  • informovanie verejnosti o aktuálnom stave na trhu KN prostredníctvom webstránky SAPKN a médií
  • riešenie problémov zákazníkov v rámci jednotlivých portálov a v prípade portreby spoločnými silami asociácie
  • monitorovanie jednotlivých portálov KN, kontrola dodržiavania vnútorného kódexu asociácie a preverovanie podnetov zo strany zákazníkov či poskytovateľov zliav na jednotlivé portály
  • právne konzultácie ohľadne trhu KN a v prípade potreby nakontaktovanie poškodených zákazníkov na potrebné právnicke služby
  • neustály rozvoj a vylepšovanie služieb jednotlivých portálov i celej asociácie

 

Zakladajúci členovia

SAPKN vzniklo dohodou všetkých zakladajúcih portálov, z ktorých podstatná časť je na našom trhu od samého začiatku kolektívneho nakupovania na Slovensku, hrá podstatnú úlohu vo svojom segmente a patrí medzi top webstránky svojho druhu:

 

ZaMenej.sk

Primazlavy.sk

Zlavodom.sk

CenynaDne.sk

BratiZlava.sk / SetriZa3.sk

 

Dvere SAPKN sú, samozrejme, otvorené i ďalším portálom, ktoré splnia podmienky prijatia do asociácie a budú prijaté minimálne dvojtretinovou väčšinou zakladajúcich portálov.

viac o jednotlivých členoch…

 

Stanovy asociácie (Schválené Ministerstvom Vnútra SR  5.4.2013)

Každý s členov je povinný dodržiavať kódex SAPKN 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.