Netradičné postele – sú dobrým riešením?

Nedávno som si uvedomila, že asi veľmi radi komplikujeme život ostatným okolo nás, no v konečnom dôsledku aj sami sebe. Prejavilo sa to hlavne pri zariaďovaní nášho bytu. Nemohli sme si kúpiť normálnu, klasickú a obyčajnú kuchynskú linku. My sme si ju proste museli dať vyrobiť na mieru. Podobné to bolo s gaučom, skriňami a taktiež s posteľou. Keď sme si nechávali urobiť ručne vyrezávanú posteľ, trošku sme zabudli na to, že nami požadované rozmery nepatria k úplne normálnym, teda k bežným. No a to sa nám krásne vrátilo pri kupovaní matracu.Drevená posteľ v miestnosti so žltými stenami.jpg

Neklasické rozmery a útrapy s nimi spojené

Vždy sme túžili po posteli z masívneho dreva, ktorá bude vyrobená ručne. Aj preto sme si na ňu museli dosť dlho počkať, pretože sme si na ňu museli zarobiť. Pri tom, ako sme boli za rezbárom a celú posteľ sme spolu navrhovali, sme my aj on naozaj zabudli na to, že na posteľ budeme potrebovať aj matrac.

Matrace na mierunie sú lacné a niekedy je problém sa k nim vôbec dopátrať. Aj keď každá druhá predajňa vo svojej ponuke prezentuje to, že ponúkajú aj výrobu matracov na mieru, v skutočnosti ich nevyrábajú. Pod týmto pojmom sa skrývajú matrace, ktoré už vyrobené sú, len nemajú úplne klasické rozmery.
Nájsť firmu, ktorá vyrába takéto matrace, nám dalo zabrať. Trvalo to viac ako pol roka. S výsledkom sme boli nakoniec viac než spokojní, takže sa asi oplatilo počkať, no keď si spomeniem na tie nervy… neželám to nikomu.Veľká posteľ s čalúneným čelom v spálni.jpg

Oplatí sa to?

Aj napriek všetkému, čo som vyššie napísala, som určite za to, aby ste do netradičných riešení išli. Takéto kúsky nábytku môžu len naberať na hodnote, takže ak na to príde, tak na nich môžete jedného dňa aj zarobiť. Len si všetko premyslite dopredu a nie tak ako my. Inak povedané, matrac na mieru začnite riešiť súčasne s navrhovaním postele na mieru. Je totiž omnoho jednoduchšie, ak budete už dopredu poznať konkrétne rozmery.

Podobné príspevky