Pre dobrotu na žobrotu

Nezařazené

Cesta do pekla vraj býva lemovaná dobrými úmyslami. Stalo sa aj vám, že ste chceli niekomu pomôcť a nakoniec sa to celé obrátilo proti vám? Nie je to spravodlivé, ale stáva sa to. Niekto má dokonca takú smolu, že sa mu to stáva pravidelne. Neklesajte však na duchu, karta sa predsa raz musí obrátiť a svet zrazu uvidí, že vaše úmysly sú nezištné.

Hlavne nezatrpknúť

Poznám človeka, ktorý patrí k takýmto smoliarom už od vysokoškolských štúdií. Vždy, keď sa niekomu snažil pomôcť napríklad tým, že mu poskytol kvalitné podklady na to, aby jeho seminárna práca patrila k najlepším, obrátilo sa to proti nemu. Buď zdroje neboli zo strany profesora považované za dôveryhodné, alebo dielo bolo z nejakého dôvodu autorovi vrátené. Alebo odporučil spolužiačke oponenta k diplomovke a ten nakoniec celé záverečné dielo zniesol pod čiernu zem a dotyčná nakoniec bola rada, že obhájila. A takýchto príhod zažil nepočítane. Nakoniec je dnes sám profesorom a ani neviem, či má stále sklony pomáhať. Dúfam, že áno, pretože zatrpknutý vyučujúci, to je skutočná smola nielen pre študentov, ale aj pre kolegov.

Podobné príspevky