Problémy s erekciou môžu viesť k neplodnosti

Problémy s erekciou nie sú len prekážkou v sexuálnom živote. Ten je totiž neoddeliteľnou súčasťou rodičovstva. Bohužiaľ, funguje to tak, že ak chcete byť rodičom, tak najprv musíte splodiť dieťa. No a práve v tomto bode na ceste k rodičovstvu, vám môže vaša erekcia spôsobiť nemalé komplikácie.
Tehotná žena v bielej sukni sa drží za brucho.jpg

Erekcia a neplodnosť nie sú synonymá, ale…

To, že máte problémy s erekciou, automaticky neznamená, že ste neplodní. To je logické.
Prekážka spočíva však v tom, že ak nedokážete viesť normálny sexuálny život, bude pre vás veľmi ťažké splodiť dieťa. Muži, ktorí erekciu nedokážu dosiahnuť, je veľmi krátka, v dôsledku čoho nemôže dôjsť ani k plnohodnotnému vyvrcholeniu, jednoducho plodia deti ťažšie.

Nekvalitná erekcia môže spôsobiť neplodnosť

Ako sme s už vysvetlili, samotné problémy s erekciou nespôsobujú neplodnosť, no ak tento problém nebudete riešiť, môžete sa neplodným pokojne stať. Ako to funguje? Veľmi jednoducho.
Muž a žena sa držia za ruky, v ktorých držia detské topánky.jpg

  1. Muži, ktorý trpia problémami s erekciou, väčšinou používajú tabletky. Tie majú okrem samotnej erekcie, vplyv aj na iné zdravotné oblasti, ako je napríklad krvný tlak, prostata č obličky. Dlhodobým užívaním takýchto liekov, si teda môžete privodiť zdravotné problémy, ktoré majú vplyv na plodnosť.
  2. Ak patríte k tým, ktorí kvôli nedostatočnej potencii nemajú pohlavný styk často alebo ho nemajú vôbec, ste na najlepšej ceste k neplodnosti. Spermie, ktoré, obrazne povedané, majú totálnu pohodu, nepracujú, nemusia sa hýbať a tak ďalej, časom zlenivejú natoľko, že sa im nebude chcieť fungovať už vôbec.

Čo robiť?

  1. Začnite sa čím skôr liečiť
  2. Nepreháňajte to s užívaním tabletiek na erekciu
  3. Neprestávajte viesť sexuálny život, naopak, milujte sa čím viac
  4. Zmeňte svoj životný štýl
  5. Vyhľadajte pomoc odborníkov
  6. Menej pracujte – nájdite si čas pre seba a svoje koníčky
  7. Svoje problémy riešte, nemlčte o nich a nájdite podporu u svojej partnerky

Podobné príspevky