Gél, gél lak alebo lak?

Vaše nechty si zaslúžia rovnakú starostlivosť ako vaša pleť či vlasy. Aj o nechty by sme sa mali pravidelne starať a dbať na to, aby boli upravené. Starostlivosť o nechty pritom nepredstavuje žiadnu veľkú stratu času a ani žiadne veľké finančné náklady. A o nechty sa môžete starať priemere raz mesačne a to či už doma alebo v nechtovom štúdiu. Raz za mesiac v prípade, že ide o gélové nechty. Určite každá viete, že v prípade laku na nechty nie je trvácnosť taká dlhodobá a treba nechty odlakovať či upraviť už po niekoľkých dňoch užívania. Výhodou gélových nechtov je určite ich trvácnosť, na ktorú sa môžete spoľahnúť aj po niekoľko týždňoch aplikácie gélu na nechty.

nechty

Niektoré ženy sa však boja aplikácie gélu či akrylu na svoje prirodzené nechty z dôvodu, že im to nechty poškodí. Samotný gél či akryl nechty nepoškodí, no pravidelný dlhoročným používaním takýchto gélových nechtov môže byť váš necht oslabený. Preto je tu ešte jedna možnosť. Gél lak na nechty. Teoreticky to nie je ani gél ani lak, ale prakticky na nechte rozdiel nepoznáte. Kvalitou a trvácnosťou sa vyznačuje ako gél a prirodzenosťou sa vyznačuje ako lak. Gél lak je výhodou pre tie ženy, ktoré chcú mať rýchlo nalakované nechty, nechcú si ich príliš ničiť a takisto chcú, aby vydržali viac ako dva či tri dni.

nechty

Gél lak je takisto aj jednoduchší na aplikáciu. Preto je skvelou alternatívou pre tie ženy, ktoré si chcú nechty robiť v pohodlí domova. Gél lak na nechty d-nails však nie jediný produkt, ktorý pri výrobe takýchto nechtov budete potrebovať. Takisto ako v prípade gélu na nechty, gél lak je potrebné nechať zatvrdnúť v UV lampe. A ďalšie pilníky a iné pomôcky na udržiavanie tvaru či kožičky pri nechte sú samozrejmosťou či si nanášate gél, gél lak alebo klasicky lak na nechty. Kvalitný gél lak či celé sady na prípravu gélových nechtov môžete nájsť na internetovej stránke d-nails.sk.

Podobné príspevky