Podnikanie s eseročkou: Ako si ju zaobstarať?

Je známe, že mnohí živnostníci po určitom čase zbadajú príležitosť, ako svoj biznis posunúť na iný level. Možno chcú do svojho biznisu prijať nových spoločníkov, možno chcú pred svojimi obchodnými partnermi začať vystupovať ako dôveryhodný brand a možno majú v pláne vytvoriť viac obchodných transakcií a byť registrovaným platcom DPH.

Z týchto dôvodov budú mať záujem stať sa vlastníkom obchodnej spoločnosti.

Podnikatelia, peniaze

Najviac používanou podnikateľskou formou je na Slovensku spoločnosť s ručením obmedzeným, v skratke s.r.o. Dôvodom jej popularity je pravdepodobne okrem iného fakt, že sa k nej dá dostať pomerne ľahko a rýchlo.

Ak vám ide o to, stať sa spoločníkom v eseročke v čo najkratšom čase a s obdobnou rýchlosťou s ňou začať reálne podnikať (a nestráviť mesiace behaním po úradoch), v takom prípade nie je riešením založenie s.r.o., ale jej kúpa. Predaj spoločnosti nastáva po tom, ako sa na záujemcu prevedie jej obchodný podiel.

Teda v prípade, ak má niekto záujem o kúpu s.r.o. a chce sa pustiť do podnikania čo najskôr, vyberá si z ponuky novozaložených eseročiek alebo tých, ktoré majú za sebou niekoľkoročnú históriu. V každom prípade si ale vyberá zo založených podnikateľských subjektov pripravených na okamžitý prevod.

Podnikateľ, hodinky

Čo znamená, že najčastejšie ide o takzvané ready – made s.r.o. – založené spoločnosti pripravené k prevodu obchodného podielu na kupujúceho, k čomu následne nechýbajú ani potrebné zakladateľské listiny. Tieto ready – made sú platne zapísané v Obchodnom registri a zaregistrované pre DPH.

  • Takisto sa hodí poukázať na dôležité detaily- pri týchto eseročkách je splatené základné imanie a v predmete podnikania je možné voliť medzi najčastejšími živnosťami. A čo sa týka evidencie firemnej adresy, tu sa môže využiť napríklad virtuálne sídlo s lukratívnou adresou a pritom za nízky mesačný poplatok.

Podobné príspevky