Inštalujeme sklenené zábradlie do bytového domu

Bývate v bytovom dome, napríklad s iba štrnástimi bytmi, kde sa ľudia dobre poznajú, a vychádzajú si navzájom v ústrety, takže sa tu všetkým býva pomerne dobre? A nemáte problém presadiť výhodné riešenia pre spoločné priestory domu s ohľadom na praktickosť a estetický dojem? Ak máte v domovom fonde nasporené potrebné prostriedky, a môžete ich teraz uvoľniť, mohli by ste ostatným na domovej schôdzi navrhnúť nasledujúci postup:

bytový dom

Zábradlia do spoločných priestorov – spoločné priestory domu bývajú pomerne často zanedbané, čo sa týka estetického cítenia. Proste sa tam umiestni vždy to najlacnejšie, čo sa momentálne ponúka, takže napríklad obyčajné oceľové korodujúce zábradlie, ktoré treba opatriť náterom. Čo to tentoraz zmeniť a namiesto ocele využiť tvrdeného skla? Bude to vyzerať veľmi príťažlivo a pôsobivo a zároveň prakticky, pretože sklo sa ľahko udržuje v čistote, nemusí sa natierať a nekoroduje.

bývanie v dome

Zábradlie do lodžií – ak máte v pláne zatepľovať fasádu a zároveň meniť zábradlie na balkónoch či lodžiách, mohli by ste tu pristúpiť na inštaláciu celkového zasklenia týchto priestorov. Spodná časť sa zhotoví z mliečneho skla, tá horná potom z transparentného, pomocou zasúvacích líšt. Budete potom mať nielen dostatočné súkromie a zabezpečenie balkóna pred prachom a dažďom, predĺžite si tým aj obytné priestory o zimnú záhradu. Niektoré rastliny tu môžete mať aj cez zimu a v letnom období je tento „skleník“ ideálny na pestovanie pelargónií alebo petúnií.

Tvrdeného skla sa nemusíte obávať z hľadiska pevnosti a bezpečnosti, je to materiál veľmi kompaktný a samozrejme dostatočne bezpečný, inak by ho ani nebolo možné nikam inštalovať, to by tiež výrobcovia nepovolili a nevzali si na svoje bedrá zodpovednosť za niečí smrteľný úraz spôsobený pádom z preskleného balkóna. Tvrdené sklá skleneného zábradlia sú tiež bezpečné z hľadiska kontaminácie toxických látok, žiadne jedovaté zlúčeniny sa tu nevyskytujú.

Podobné príspevky