Dovolenka na poslednú chvíľu? Ušetrite cez zľavové portály

Leto sa prehuplo do svojej druhej polovice a august nás zaskočil tropickými horúčavami. K dokonalej letnej idylke nám na Slovensku chýba už len more. Toho sa asi tak skoro nedočkáme. K moru však ešte stále môžete vyraziť a ušetriť stovky eur nákupom letnej dovolenky cez zľavové portály.

August je mesiac, kedy sa najčastejšie vyberáme za zaslúženým letným oddychom. Ak ste si nákup letnej dovolenky odložili, vedzte že ešte stále nie je neskoro. „Aj napriek rekordnému záujmu o tohtoročné letné dovolenky, v ponuke zľavových portálov sú stále atraktívne pobyty v obľúbených letných destináciách akými sú Chorvátsko, Taliansko, Španielsko, či iné zaujímavé destinácie“ prezradil hovorca Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania PhDr. Marian Tar.

Záujem je koncom leta aj o predĺžené víkendové pobyty u nás ale aj pri mori. „Je to vhodná alternatíva pre tých, ktorí nemôžu vycestovať na dlhšie ale aj pre tých, ktorí už plnohodnotnú letnú dovolenku majú za sebou, a chcú urobiť bodku za letom za príjemnú cenu,“ dodal Tar.

Skracovanie počtu dní dovolenky je fenoménom posledných rokov. Je to spôsobené tým, že voľného času máme oveľa menej ako v minulosti. Pokiaľ ani vy nestíhate oddych v auguste, stále máte možnosť vybrať sa za oddychom v septembri. Tropické destinácie ponúkajú príjemné teploty aj začiatkom jesene a pláže sú mimo školských prázdnin podstatne prázdnejšie. Zaujímavá je nepochybne aj cena takejto neskorej dovolenky. Zľava sa môže pohybovať až v niekoľkých stovkách eur.

Pokiaľ vám vylihovanie na pláži nič nehovorí, stále existuje bohatá alternatíva v podobe horských či wellness pobytov. Ubytovacie zariadenia poskytujú prvotriedne služby. Mnohé naše hotely podstúpili v posledných rokoch kompletnú rekonštrukciu a poskytujú príjemnú alternatívu pobytom v zahraničí. Zároveň treba dodať, že kapacity sú obmedzené a pokiaľ si chcete užiť prechádzku jesennou prírodou, s rezerváciou by ste sa mali poponáhľať.

Pri výbere dovolenky či víkendového pobytu sa vždy dôkladne oboznámte s ponukou a poskytovanými službami. Pomôcť môžu aj recenzie na internete. Pri pochybnostiach sa nebojte kontaktovať poskytovateľa zľavy či samotný zľavový portál a ponuku si preveriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.